Láska pod stromček

Lásku môjho života, moju súčasnú priateľku, som dostal pred dvomi rokmi pod stromček. A to doslova! Poďme však pekne po poriadku.

Niekedy začiatkom decembra som si začal písať s jednou babou. Volala sa Monika. Vymenili sme si niekoľko správ a fotiek a pretože nerád chodím okolo horúcej kaše, pozval som ju hneď von. Načo strácať čas vypisovaním? Buď to baba myslí vážne a stretne sa so mnou, alebo si chce len písať do nemoty a potom to nemá význam. Takže som ju pozval von – na Vianočné trhy. Najprv odmietala, vyhovárala sa, že si ešte píšeme krátko a tak, ale nakoniec som ju presvedčil. Stretnutie sme si dohodli na 18:00 presne pod vianočným stromčekom.

O šiestej som teda stál pod stromčekom a obzeral Moniku. Hneď vedľa mňa bola nejaká dievčina. Nevedel som, či je to ona alebo nie, pretože v čiapke je každá baba rovnaká. Tak som sa opýtal: „Ahoj, ty si Monika?“ A ona že nie. Hm, reku tak nevadí, hovorím jej, že som sa tu mal stretnúť s kamoškou z netu. A ona, že čaká na svojho priateľa. Tak sme tam len tak vedľa seba stáli a čakali. Prešlo 5 minút, 10 minút, … Občas sme na seba pozreli – ja som sa usmial, ona odvrátila zrak. 15 minút prešlo, už mi začala byť trochu zima a tiež som začínal byť naštvaný. A nadobudol som aj pochybnosti – čo keď je to ona (Monika) a robí si zo mňa len žarty?

Znovu som ju oslovil: „Ale nie si fakt Monika?“ Ona sa začala smiať a hovorí, že naozaj nie je. Tak jej hovorím, že nám to dnešné rande asi obom nevyšlo. A že či by teda nešla na varené víno so mnou. A ona, že má frajera a víno nepije. Tak reku dobre, frajera máš, ale zdá sa, že nie tu. A namiesto vína, že jej kúpim čaj. Ona, že nie, že jej frajer každú chvíľu príde. Tak hovorím, že už nepríde. A ona, že ako to môžem vedieť. Tak hovorím, že stav sa. Pôjdem kúpiť do stánku dva čaje a keď dovtedy tvoj frajer príde, moja smola. Ak nie, pôjdeme na trhy spolu.

Neprišiel. 🙂

Nakoniec sme spolu strávili skvelý večer a výborne si pokecali. Zistil som, že sa volá Kika a je tiež študentka. Potom som ju odprevadil na autobus. Cestou som od nej ešte vyžobral číslo, ktoré mi najprv nechcela dať (hádajte prečo, lebo má frajera). Na druhý deň som jej hneď napísal, že to bol fajn večer a že by som ju rád ešte uvidel. A či nepôjdeme von do kina. Odpísala, že ľutuje, ale že mi už hovorila, že má priateľa. To bolo asi týždeň pred Vianocami.

Prešli sviatky, prišiel Nový rok a ja som na Kiku skoro aj zabudol. Keď mi z ničoho nič prišla od nej správa, či to pozvanie do kina ešte platí. Na druhý deň sme boli spolu v kine a večer som jej dal prvú pusu. Bola to síce iba pusa na rozlúčku, ale bola naša prvá. A odvtedy sme spolu. Moje dievča som teda skutočne dostal pod stromček!

PS: Čo sa stalo s Monikou? Neviem, nemal som potrebu to riešiť. Asi sa zľakla a jednoducho neprišla.

PS2: Čo sa stalo s jej frajerom? To bolo trochu zložitejšie. Za to, že neprišiel na dohodnuté rande, mu Kika samozrejme vynadala. Keď sa však dozvedel, že strávila večer s cudzím chlapom, zúril a nazval ju kurvou. Strašne sa pohádali. Na Vianoce jej ani nedal darček a vôbec sa neozval. Ona celá Vianoce preplakala. A po sviatkoch sa rozišli.

PS3: Myslím si, že vzťah sa rozpadne nie preto, že príde niekto tretí, ale preto, že jednoducho nefunguje – že to neustojí. A preto ja nemám výčitky! A som rád, že mám to najlepšie dievča – ak nie na svete, tak určite aspoň pod stromčekom. 🙂


Najkrajší zaľúbený príbeh je predsa ten váš! Zažil/a si so svojou láskou niečo pekné, nezvyčajné, romantické, bláznivé, zaujímavé, poučné, či sexy? Napíš nám o tom!

Použitá fotografia: romance-pair-love-luck-mood / Autor: Andi_Graf / Licencia: CC0

1 Response

  1. 03.01.2017

    […] by ste spoznať svoju lásku práve pod vianočným stromčekom? Prečítajte si najnovší zaľúbený príbeh od niekoho, komu sa to […]