Zoznámenie pri autostope

So svojím teraz už manželom som sa zoznámila úplnou náhodou. Zastavil mi autom, keď som neplánovane stopovala. Začnem však od začiatku.

V škole som mala skúškové a kým som sa učila na skúšky, bola som doma u rodičov na Orave. Chodila som vtedy so spolužiakom, ktorý zhodou okolností býval v inej dedine neďaleko od nás. Bola som ho pozrieť a mali sme sa spolu učiť. No namiesto toho sme sa zase len hádali. V poslednom čase sme sa hádali už aj kvôli hlúpostiam, aj kvôli vážnym veciam. Neustále ma prehováral na sex, no keďže ja som veriaca, chcela som s tým počkať až do svadby. Možno sa vám to zdá na dnešnú dobu divné, ale ja som to tak jednoducho cítila – keď sa raz niekomu oddám, musí to byť už navždy len môj manžel. Prosila som ho, nech vydrží do konca školy a potom sa zoberieme. No on začal vyhlasovať, že ak s ním nechcem mať sex asi ho nemilujem a podobné veci. Keď som vtedy od neho odišla, vonku na ulici som sa rozplakala. Nechcela som, aby ma takto videli ľudia v autobuse a tak som si sadla do kostola sa ukľudniť. No a samozrejme zmeškala som autobus.

Bol vtedy január a vonku bola strašná kosa. Ďalší spoj mi mal ísť až za hodinu. Nikdy som dovtedy nestopovala, bála som sa kadejakých úchylákov, no začínala mi byť zima a tak som akože náhodou kývla na auto, ktoré išlo práve okolo. Nezastavil. Ešte som si hovorila, že aký namyslenec, keď mu však zasvietili zadné svetlá a zastal asi 50 metrov ďalej. Chvíľu tam stál a ja som nevedela, či to zastal kvôli mne alebo niečomu inému, keď z auta vystúpil chlap a začal na mňa mávať.

V aute mal úplne super teplúčko. Povedal, že nezvykne brávať stopárov, ale keďže je vonku taká zima, tak sa zľutoval a zastavil. Predstavili sme sa a viedli sme taký bežný rozhovor. Vysvitlo, že má iba o 2 roky viac ako ja. Predával pre jednu firmu značkové oblečenie do predajní po celom regióne. Ja som mu, ani neviem prečo, zaklamala, že idem od kamošky. Chcela som, aby ma odviezol do mesta na autobusovú stanicu, odkiaľ mi mal ísť ďalší bus až k nám. Keď sa to však dozvedel, povedal, že ma odvezie až domov, lebo nemá srdce ma vyložiť von do tej zimy. Aj keď to mal zachádzku.

Keď sme potom šli do našej dediny, zastavili nás policajti. Pred nami sa prevrátilo auto na strechu a práve ho vyťahovali z priekopy. Buď sme mohli čakať, alebo ísť z opačnej strany, čo by ale znamenalo 40 km navyše. Tak sme tam stáli a čakali skoro hodinu. Za ten čas sme sa zhovárali o všetkom možnom. Že obaja radi chodíme do kina na filmy, o knihách, o turistike a tak…

Bol ku mne pozorný a opýtal sa, či nie som hladná alebo smädná, lebo na tieto príležitosti vozil so sebou nejaké müsli tyčinky a vodu. Samozrejme som odmietla, no on sa nedal odbiť a keď otváral dvierka na skrinke predo mnou, dotkol sa môjho kolena. Nebol to vôbec taký „akože“ dotyk, aký zvyknú chlapi skúšať na ženy. Jednoducho keď vyberal tie tyčinky zavadil o moju nohu. Pamätám si to ale, lebo to bolo prvýkrát, čo sa ma dotkol. 🙂

Potom ma vysadil až pred naším domom. Bola tma, takže ma nikto nevidel (a ani som to nikomu nepovedala). Nakoniec sa aj osmelil a vypýtal si odo mňa telefónne číslo, lebo ma chcel pozvať do kina. No ja som mu ho nedala, so slovami, že už mám priateľa. Tak mi aspoň on dal svoju vizitku. Povedal vtedy, že ak by som vedela o niekom, kto má obchod s oblečením a hľadal by dodávateľa, môžem posunúť na neho kontakt. Ha-ha, no jasné! 🙂

Prešli asi 3 mesiace a ja som sa medzičasom definitívne rozišla so svojím bývalým. Raz keď som si upratovala na stole, našla som tam tú jeho vizitku. Nejako spontánne, ani sama neviem ako, som mu len napísala správu, či to pozvanie do kina ešte platí. Podpísala som sa ako „stopárka Zuzana“. Za chvíľu mi už volal späť a zreferoval aké filmy kde hrajú. 🙂 Dohodli sme sa teda, že v nedeľu pôjdeme na nejaký film do Žiliny.

Celé doobedie som sa chystala a nechcela som ísť ani jesť, aká som bola nervózna. Prišiel po mňa na aute, vyfešákovaný a bol úplne chrumkavý. Veď vy baby už viete, čo tým myslím. 🙂 Keď som nastupovala do auta otvoril mi dvere a keď sme potom spolu išli do kina, chytil ma za ruku, ako keby sme k sebe patrili už neviem aký dlhý čas! Bola som v siedmom nebi…

Po kine sme šli ešte na pizzu a potom sa ma opýtal, či sa nechcem prejsť po obchodoch, pretože by mi chcel kúpiť nejaký darček. Povedala som mu, že mi nemusí nič kupovať, ale on trval na tom, že mi chce niečo kúpiť.

Tak som sa ho opýtala:
„Prečo by si mi mal niečo kupovať?“

A on odvetil:
„Pretože svojmu dievčaťu môžem niečo kúpiť kedy sa mi zachce!“

Zastali sme a pozerala som nechápavo na neho.

„To akože spolu chodíme?“ spýtala som sa.

On sa mi vtedy zadíval do očí, nepovedal nič a dal mi náš prvý bozk. Najprv taký jemný – nesmelý, no keď videl, že sa nebránim a že sa mi to páči, bozkávali sme sa tam medzi ľuďmi aspoň 5 minút.

Odvtedy prešlo už niekoľko rokov. Môj drahý počkal, kým doštudujem a hneď po promócii sme sa vzali. Máme krásnu dcérku a teraz čakáme ďalšie bábo! A ešte na záver: baby, nenechajte sa nútiť od chalanov na sex, keď samé ešte necítite, že je ten správny čas. My sme počkali až do svadby a doteraz nemám pocit, že by sme o niečo prišli. Práve naopak, ešte aj 3 roky po svadbe máme stále čo nové skúšať a objavovať. 😉 Vďaka za prečítanie!


Zaľúbený príbeh poslal/a: Zuzana

Najkrajší zaľúbený príbeh je predsa ten váš! Zažil/a si so svojou láskou niečo pekné, nezvyčajné, romantické, bláznivé, zaujímavé, poučné, či sexy? Napíš nám o tom!

Použitá fotografia: woman-female-head-face-winter / Autor: Unsplash / Licencia: CC0