Prečo majú ženy menšiu chuť na sex ako muži?

Napísať všeobecne, že ženy majú menšiu chuť na sex ako muži, nie je vôbec fér. Povedzme si to takto: Ženy majú chuť na sex rovnako často ako muži, musia mať však k tomu splnené určité podmienky. No a keďže ženy sú predsa len o čosi komplikovanejšie ako muži, nie vždy sa všetky tieto predpoklady podarí mužovi splniť. Jasné, napísať všeobecne, že je to všetko len jeho vina, tiež nie je fér. No pravdou je, že jeho podiel na jej chuti na sex je nepopierateľný.

Tento článok je preto venovaný predovšetkým mužom. Netvrdím, že po jeho prečítaní (a aplikovaní do praxe) si bude tvoja partnerka 3x denne meniť zakaždým úplne mokré nohavičky. Som ale presvedčený, že ak sa budeš držať tu popísaných zásad, určité zlepšenie nastať musí.

Žena potrebuje na sex dôvod, muž miesto

Muž je od prírody nastavený tak, aby sa pokúšal o sex so svojou partnerkou čo najčastejšie. Nemá problém pomilovať ju aj keď sa pred hodinou hádali. Naopak, žena je v otázke sexu zdržanlivejšia a výberu správneho partnera prikladá oveľa väčší význam. Predtým, ako dostane chuť sa s niekým milovať, potrebuje cítiť, že to má práve s týmto mužom zmysel – a to nielen v otázkach sexu, ale aj celkovo v živote.

Žena má menšiu (žiadnu) chuť na sex, ak vám to vo vzťahu práve neklape. Keď sa napríklad často hádate, alebo si ju nedávno naštval, pokús sa najprv urovnať spory. A pozor, možno ty žiadny problém nevidíš, no ju môže nejaký už dlhšiu dobu kváriť. Rozprávajte sa! Zaujímaj sa o ňu!

Iba ak je v pohode

Zatiaľ čo muž sa po náročnom dni dá najlepšie „do pohody“ pri sexe, žena sa najprv potrebuje dať do pohody, aby mala chuť na sex a vedela si ho užiť. Potrebuje sa vyrozprávať, byť vypočutá a pochopená, odfiltrovať stres, oddýchnuť si…

9 z 10 žien odporúča najprv relax, večeru, sviečky, masáž, vínko, popritom sa „vykecať“ a až potom prichádza na rad vystrájanie v posteli.

Únava je sviňa

Kým muž považuje sex za relaxačnú aktivitu, pre ženu to naopak býva námaha navyše. Domov príde uťahaná ako opica a tam ju čaká druhá smena v kuchyni, deti, domáce úlohy, … Na konci dňa sa najradšej zvalí na gauč pred telku a na sex nemá ani pomyslenia.

Opýtaj sa svojej polovičky, s čím potrebuje pomôcť. Buď jej nápomocný, preber časť povinností na seba. Dopraj jej čas na oddych.

Predohra nezačína (až) v spálni

Žena potrebuje dlhší čas, aby sa mohla na sex naladiť. Mnoho mužov si myslí, že ak pobozká svoju partnerku na líce, to v nej automaticky vyvolá chuť na sex. Načo teda skočia spolu do postele, kde ju pobozká na ústa, potom 2-3x na prsia, tým je predohra vybavená a môže sa ísť na to. Veľký omyl! Dobrá predohra totiž netrvá ani 5 ani 30 minút – ona totiž vôbec nezačína (až) večer v spálni! To ako sa k nej správaš počas celého dňa, ako si ju „obchádzaš“, toto všetko sa započítava do predohry.

Prebúdzaj jej žiadostivosť už počas dňa: Pristav sa pri nej, objím ju, pohladkaj, pobozkaj, dotkni sa jej keď prechádzaš okolo, chyť ju okolo pásu… Polichoť jej, že dnes vyzerá dobre, že sa ti páči, že máš na ňu chuť… Správaj sa ako gentleman a dopraj jej trochu romantiky.

Neskrývaj to

Manželka umýva v kuchyni hrnce, muž k nej príde odzadu, objíme ju, začne ju bozkávať na šiju… Ona sa k nemu otočí a žartovne sa ho opýta: „Máš chuť na sex, že sa na mňa tak tlačíš?“
Muž sa však z nejakého nepochopiteľného dôvodu zháči: „Nie! To ťa nemôžem ani pobozkať?“
Jeho manželka ostane zmätená. Zachytila nesprávny signál? Zle si to celé vyložila? A pritom opak je pravdou! Jej muž má skutočne chuť na sex a práve sa pokúsil začať predohru. Tak v čom je problém?

Mnoho mužov má tendenciu sa hanbiť, ak si majú od svojej ženy pýtať sex. A pri priamej otázke preto radšej volia útek. Naša modelová situácia by určite dopadla inak, ak by muž svoj záujem o spoločný večer taktne potvrdil. Jeho manželka by mu vtedy odvetila: „Tak dobre, dokončím kuchyňu, dáme deti spať a potom skočíme spolu do sprchy.“

Čím skôr začne (ona) na sex myslieť, tým väčšiu chuť to u nej postupne vyvolá. Preto svoj záujem neskrývaj. Už počas pred-predohry jej otvorene povedz, akú máš veľkú chuť ju dnes pomilovať. Tip od profíka: Ak nemôžte byť cez deň spolu, pošli jej správu na mobil. Opíš detaily, prinúť ju myslieť na to dostatočne dlho vopred.

Šaty robia ženu

Prečo majú ženy rady sexy spodnú bielizeň, napriek tomu, že ju nosia iba kým prejdú z kúpeľne do spálne? Pretože už samotné nakupovanie týchto vecičiek im dáva pocit ženskosti. A keď si ich večer oblečú, pôsobí to na nich ako prepínač – z módu matka / kuchárka / upratovačka, do módu „milenka“.

Kúp jej niečo sexy priesvitné, s krajkou a/alebo romantickou mašličkou, povedz jej ako sa ti v tom páči a povzbuď ju, aby si to občas obliekla pre tvoje potešenie.

Pravidelný sex je základ

Veľa žien funguje tak, že čím viac sexu majú, tým viac ho aj chcú. A naopak v časoch, keď sex mať nemôžu (sú single alebo je partner kdesi v háji), zvyknú si na to, že sex nie je a tak im ani nechýba. Prepnutie do režimu „potrebujem sex“ potom ale môže chvíľku trvať.

Nezanedbávajte sa navzájom – pravidelný sex je základ zdravého vzťahu.

Dobré jedlo chutí viac

Aj ženy sú pôžitkárky a keď je sex naozaj dobrý, majú naň chuť častejšie. Napríklad, keď si žena na druhý deň spomenie aké to včera bolo, hneď by si to aj zopakovala. Žena sa na sex ľahšie naladí cez vlastné príjemné spomienky.

Zaujímaj sa o jej orgazmy. Rozprávajte sa o tom. Pýtaj sa aké to bolo a čo treba vylepšiť. Pozoruj jej reakcie. Zlepši sa v technike milovania.

Nuda v posteli

Nikoho nebaví pozerať stále dookola ten istý film, aj keď by to bola neviem aká komédia. A rovnako je to aj v posteli. Aby bol sex dobrý, nemôže byť nudný. Ak to robíte len v spálni, podľa vopred ustáleného scenára, vždy v rovnakej polohe – sa nečuduj, že nemá chuť. Zažeň v posteli nudu, skúšajte nové veci!

Vzdelávaj sa aj v tejto oblasti. Navrhni novú polohu, iné miesto, nezvyčajné okolnosti. Objednaj z eshopu novú erotickú pomôcku. Inak vieš o tom, že na našej stránke nájdeš skvelú hru pre dospelých – Loveee, ktorá vám v tomto pomôže? Vyskúšajte, je úplne zadarmo.

Nuda v živote

Sú muži, ktorí dokážu jesť každý deň to isté a nosiť roky rovnaké oblečenie. Naopak ženy potrebujú v živote pravidelný prísun drobných rozptýlení. Zakladajú si totiž na zážitkoch. Aj preto si dokáže tvoja partnerka kúpiť siedmy pár lodičiek, z ničoho nič kompletne preusporiadať nábytok v obývačke, prihlásiť batoľa na jógu pre deti a na druhý deň po návrate z dovolenky začať vyberať ďalšiu.

Ak nemáte spolu pekné chvíľky mimo spálňu, ťažko od nej očakávať super výkony v posteli. A naopak, ak ju podporíš v tom, aby sa pri tebe nenudila, odvďačí sa ti. Nejednu dokáže už len predstava wellness víkendu navnadiť na sex; a keď ste už spolu v tom hoteli, sex sa tak nejak očakáva, nie? 🙂

Snaž sa, aby ste spolu prežívali pekné chvíle, aby ste mali spoločné zážitky. Zober ju na dovolenku, víkenďák, výlet, niekam do prírody, alebo aspoň na večeru, do kina, začnite spolu chodiť do fitka, proste robte spolu veci a neseďte len doma.

Buď ty ten iniciatívny!

Ženy majú niekedy takú neutrálnu náladu, čo sa sexu týka. Nevyvíjajú iniciatívu, ale ak ju vyviniete muž, nechajú sa „presvedčiť“. Pozorný chlap vie urobiť žene náladu, aj keď one práve chuť na sex nemá. Mnoho mužov v tom ale (zbytočne) hľadá zradu: „Prečo len ja musím byť ten iniciatívny?“ Na tom predsa nezáleží! Vždy bude jeden z vás viac aktívny.

Kašli na to, kto začína s predohrou častejšie, nie je to predsa dôležité. Ak chceš mať sex, sprav prvý krok ty. Ona sa veľmi často pripojí – pretože jednoducho len čaká na to, aby si spravil ten prvý krok.

Byť žiadaná

Viete, čo je pre ženu veľmi účinné afrodiziakum? Keď vie, že majú muži o ňu (ešte stále) záujem. Keď sa môže pohybovať po tenkej línii medzi zdvorilosťou a sexuálnym záujmom. To je presne to, čo rozbúcha jej srdce a napokon aj rozhorúči jej lono. Inak povedané, keď má s ňou kto flirtovať.

Spoliehať sa však na to, že sa o jej rozptýlenie postarajú kolegovia či kamaráti, nie je veru dobrý nápad. Tak veru, muži sa po čase k svojej partnerke začnú správať viac ako k sestre či matke, nie ako k žene svojich snov. A ako sa stráca to prvotné okúzlenie z neznámeho, stráca sa aj mužská schopnosť nadbiehať. No dvoriť jej je jednoducho tvoja celoživotná úloha! Aj keď ste spolu 20 rokov.

Flirtuj s ňou ako na prvom rande. Predstav si na chvíľu, že je to úplne cudzia žena. Čo by si jej povedal? Ako by si ju zaujal? Nadbiehaj jej, dávaj jej lichôtky, zaujímaj sa o ňou, správaj sa k nej ako ku princeznej. PS: Cesta k ženskému srdcu vedie cez jej smiech. (Teda až do tej chvíle, keď sa smeje z veľkosti tvojho penisu.)

Som dosť pekná?

Jedným z častých dôvodov „nepohody“ v ženskej mysli je aj to, že nie je spokojná so svojím telom. Napríklad si myslí si, že by mala schudnúť. Trápi sa preto. Aj napriek tomu, že ju vidíš pravidelne nahú niekoľkokrát do týždňa, hanbí sa. Dôsledkom môže byť, že sa vyhýba sexu.

V prvom rade jej NIKDY nehovor, že by mala schudnúť! (Ak sa o to sama pokúša, samozrejme ju v tom podpor.) A často jej opakuj: „Si tá najkrajšia manželka na svete! Máš nádherné /doplň časť tela/. Ukáž sa, nech ťa celú vybozkávam…“

Hygiena je must

Ak smrdíš ako bezdomovec, nečuduj sa, že s tebou nechce spať. Nepoznám ženu, ktorej by neprekážal zanedbaný muž. Pravidelná hygiena – sprcha 1x denne, zdravé a čisté zuby, umyté a ostrihané vlasy, upravené nechty (aj na nohách!), čisté spodné prádlo a ponožky (!) – to sú základné veci, ktoré sa okamžite prejavia na jej chuti k posteľným radovánkam.

Ženy majú rôzne preferencie – jedna má rada hladké oholenie, druhá trojdňové strnisko. Zisti si, čo sa páči tvojej drahej. Starostlivosť o seba je vec, ktorú nesmieš nikdy zanedbávať.

Fyzička

Nevidíš si cez pneumatiku ani na svojho malého kamaráta? Nemusíš mať svaly ako Arnold alebo Silvester, ale pozri sa do zrkadla: Ak by si bol ženská, chcel by si ísť sám so sebou do spálne, alebo by si sa poslal rovno do fitka? Navyše šport má aj ďalšie benefity – okrem iného mužské telo pri športe vylučuje feromóny, ktoré tiež ovplyvňujú jej chuť na sex.

Nebuď lenivé prasa a makaj na sebe! Aspoň 3x do týždňa zaraď do svojho programu futbal, beh, bicykel, bazén, alebo čokoľvek, čo ťa udrží v pohybe. A nežer viac ako treba!

Správaj sa ako muž

Muži v dnešnej dobe nevedia čo skôr. Na jednej strane by sa aj radi ženám dvorili, na strane druhej sú tu kampane ako #MeToo, z ktorých muž nadobudne pocit, že ak nabudúce pustí ženu prvú do dverí, obvinia ho zo sexuálneho obťažovania, lebo sa jej chcel pozrieť na zadok. Ženy milujú, ak sú obletované a hýčkané! Ak sa o ne niekto stará a zaujíma, ak im pomáha. Ak má muž svoju polovičku v paži, nepomáha jej pri bežných udalostiach, neprejavuje jej zdvorilosť a celkovo sa pred ňou správa ako buran, jej záujem o neho (a o sex s ním) klesá pod bod mrazu.

Buď pravý muž – buď romantik a gentleman! Staraj sa o ňu, pomáhaj jej – podrž jej dvere, kúp kvety, pomôž jej do kabáta, otvor dvere na aute, prisuň stoličku, prenes cez mláku, požičaj vetrovku, … A na to, že jej budeš pri tom všetkom pozerať na zadok sa vykašli – veď je to tvoja žena, na jej zadok máš právo pozerať kedy sa ti zachce! 🙂

Ak ho chce ona, chcem ho aj ja

Ženská logika funguje asi takto: „Ak je dobrý pre ňu, bude aj pre mňa!“ Žena si vyhliadne ženatého muža už len preto, lebo ak bol dobrý pre inú, bude aj pre ňu. Jednoducho ten predvýber za ňu spravila iná žena, takže teraz ho stačí len zlanáriť k sebe a má hotového chlapa. Ako keď si prečítate recenziu nejakého na výrobku internete a kúpite si ten s najlepším hodnotením.

No a teraz to trochu otočíme. Ak je muž obletovaný inými ženami, ktoré po ňom samé „vrhajú rodidlá“, stúpa aj jej chuť mať ho len pre seba. A naopak, ak o jej muža žiadna iná ani nezakopne, aj ona podvedome stráca o neho záujem. Je to divné, pretože ona si ho sama kedysi vybrala, ale je to tak.

Malý, nezáväzný (!) flirt občas nezaškodí. Pozor však, jedná sa o veľmi tenký ľad! Úsmev cudzej ženy, jej letmý dotyk na tvoje rameno, môže u tvojej partnerky znamenať prebudenie z letargie a zvýšenie iniciatívy (aj) v posteli. Ak ale flirt prerastie do väčších rozmerov, alebo sa vyskytuje príliš často, môže vyvolať výčitky, hádky, zatrpknutie…

Ako na hojdačke

Ženám sa počas cyklu mení hladina hormónov v tele a hormóny ako vieme vo veľkej miere ovplyvňujú aj jej libido. Je preto možné, že tvoja partnerka dnes chuť na sex nemá vôbec, no už zajtra ráno jej nebude stačiť ani 7 strán Kámasútry.

Skús odpozorovať jej chuť na sex počas jednotlivých dní jej cyklu. Minimálne do budúcnosti budeš vedieť, aké máš v ktorý deň šance na úspech. 😉

Skryté zmluvy nefungujú!

Snažil som sa spísať zoznam vecí, ktoré môžu znižovať jej chuť na sex, respektíve ju úplne blokovať. Nečakaj však, že ak vykonáš niektoré alebo aj všetky tu navrhované opatrenia, ihneď jej zvlhnú nohavičky a vrhne sa na teba. Takto jednoducho to nefunguje!

Muži vo vzťahoch často dúfajú v existenciu „skrytých zmlúv“ – akýchsi pravidiel, ktoré síce nikde nie sú napísané, ale očakáva sa, že sa budú podľa nich správať. Typické príklady (nesprávne) očakávaných skrytých zmlúv sú:

 1. Kúpil som ti kvety = sex.
 2. Mám narodeniny = orálny sex.
 3. Ideme na dovolenku = veeeľa sexu.

Žiaľ, očakávania druhej strany sú obyčajne iné:

 1. Kvety = jéj, to je milé…
 2. Narodeniny = spravila som ti tortu.
 3. Dovolenka = konečne sa vyspím!

Preto nerob horeuvedené veci len pre samotný sex a nečakaj, že automaticky povedú k sexu. Rob ich z lásky, lebo si svoju partnerku / manželku vážiš a miluješ ju. Ak to tak nie je, tento celý zoznam ti je na hovno! Neboj, ak sa budeš mojich rád držať, sex jednoducho príde. Treba len vytrvať. Pamätaj – žena nefunguje ako on/off vypínač, ale skôr ako ovládač hlasitosti. Postupne pridávaš a pridávaš, občas trochu uberieš, potom zase pridáš a až následne zistíš, že hlasitosť je akurát na želanej úrovni.


Použitá fotografia: girl-bear-sexy-top-sports-gift / Autor: xusenru / Licencia: CC0

2 komentáre

 1. lia píše:

  na nudu v posteli je perfektne experimentovanie a celkom fajn su uz aj vibracne hracky cez superlove trebars my mame doma radi vibracne vajicko ovladatelne cez appku a pouzivam eho najma ked ja osm doma a priatel v praci na sluzobke a tak si spolu mozeme uzivat vklude aj na dialku a je to prijemne a take nevsedne az si to vazime a mozem vklud epovedat ze sa spolu v posteli nenudime

 2. Nin píše:

  ja poznam vela parov kde je to presne naopak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.