Porazte aprílové počasie s dobrým filmom

Počasie ako na hojdačke a jarná únava sú jasným znakom, že apríl je tu. Pre mnohých je tento bláznivý mesiac neobľúbeným a jedným zo spôsobov, ako si zlepšiť náladu, je dobrý film. So štipkou romantiky, samozrejme…

Walk the line (2005)

Po vzhliadnutí životopisnej snímky Johnyho Casha v sebe objavíte skrytú lásku pre jeho piesne a country štýl. Uveriteľné herecké a skvelé spevácke výkony hlavných hrdinov chytia za srdce.

Hodnotenie CSFD: 84 %
Réžia: James Mangold (Kate a Leopold; Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive; Wolverine; Logan: Wolverine)
Na koho sa môžete tešiť: Reese Witherspoon, Joaquin Phoenix, Ginnifer Goodwin, Robert Patrick, Dallas Roberts, Dan John Miller

O čo ide? Rok 1955, Amerika, Memphis, Sun Studios a drsný gitarista J.R.Cash. Okamih, ktorý zmenil vývoj americkej kultúry. Kariéra a životná premena hlavného hrdinu, ktorý sa postavil zoči-voči svojim osobným démonom, ktorých zdolal aj (alebo iba) vďaka láske. Ponorte sa do Ameriky päťdesiatych rokov a vychutnajte si film nominovaný na Zlaté Glóbusy a Oscara (toho si nakoniec odniesla Reese za ženský herecký výkon v hlavnej úlohe).

 

Bláznivá, hlúpa láska (Crazy, Stupid, Love, 2011)

Romantická komédia, ktorá sa pozerá na vzťahy ako komplexný celok, nielen na ich začiatku, kedy je všetko krásne…

Hodnotenie CSFD: 77%
Réžia: Glenn Ficarra (I Love You Phillip Morris), John Requa (I Love You Phillip Morris, Focus)
Na koho sa môžete tešiť: Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone, Steve Carell, Kevin Bacon

O čo ide? Veľmi príjemná romantická komédia so skvelým obsadením. Ústrednou témou je pochopiteľne láska, hlúpa a bláznivá, so všetkým, čo k tomu patrí. Oplatí sa bojovať o ňu aj po rokoch? Alebo je jednoduchšie vzdať sa a hľadať nové, lepšie začiatky? Nečakané momenty, vtipné dialógy, k tomu trošku drámy a úspech snímky je zaručený.

 

Láska (Amour, 2012)

Dráma, ktorá chytí za srdce. Silný príbeh od začiatku do konca, v každom momente a geste a otázka: pominie láska skôr než životné funkcie človeka?

Hodnotenie CSFD: 76 %
Réžia: Michael Haneke (Biela stuha, Siedmy kontinent, Pianistka, Utajený)
Na koho sa môžete tešiť: Emmanuelle Riva, Jean-Louis Trintignant, Isabelle Huppert, William Shimell, Ramón Agirre, Rita Blanco

O čo ide? Puto staručkých učiteľov hudby je vystavené silnej skúške po tom, ako Anne dostane mŕtvicu, ktorá ju zmení – a nielen to. Ide totiž o moment, ktorý zmení všetko… Starnutie je nezvratné, o tom niet pochýb. Hanekeho film je však plný lásky a nehy, ktorá je priam hmatateľná aj po desiatkach rokov spoločného života dvoch ľudí na sklonku života.


Použitá fotografia: Crazy, Stupid, Love. (2011) / Autor: BEN GLASS / Licencia: © 2011 Warner Bros. Entertainment Inc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.