Romantika zahreje aj v januári

Zimný príbeh (Winter’s Tale, 2014)

Romantický film na studený zimný večer, ktorý zahreje. Hviezdne obsadenie vtiahne diváka do sveta fantázie a rozprávka pre dospelých plynie tak, ako padá sneh. Pomaly, tichučko…

Hodnotenie CSFD: 60%
Réžia:  Akiva Goldsman (Čistá duša, Ja robot, Da Vinciho Kód, Rezistencia)
Na koho sa môžete tešiť: Colin Farrell, Russell Crowe,  Jessica Brown Findlay, Will Smith

O čo ide? Manhattan, arktická zima, prelom 19. a 20. Storočia. Dej je zasadený do tajomného prostredia New Yorku, nechýba mystika ani zázraky a magickosť filmu podčiarkuje skvelá hudba. Príbeh lásky medzi hlavnými hrdinami je tak trošku predvídateľný so štipkou naivity, ale taká láska je, nie?

 

Terapia láskou (Silver Linings Playbook, 2012)

Terapia láskou je inšpirovaná rovnomennou knihou Matthewa Quicka a na svoje si prídu milovníci romantiky, ale i dobrej komédie s nádychom psychologickej drámy.

Hodnotenie CSFD: 73%
Réžia:  David O.Russell (Špinavý trik, Fighter, Accidental love)
Na koho sa môžete tešiť: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

O čo ide? Ako vyplýva zo samotného názvu, dvojhodinový film charakterizuje skôr pokojná atmosféra, miestami hraničiaca s istou formou terapie. Ide o príbeh Pata, ktorý sa vracia rovno z psychiatrickej liečebne k svojim starostlivým rodičom s cieľom urovnať vzťah s manželkou, ktorú nachytal inflagranti v sprche. Spoznáva však bláznivú Tiffani, ktorá do jeho života vtrhne ako  víchor a postaví ho naruby. Živočíšnosť a tá správna dávka drzosti sú zárukou toho, že nuda v Terapii láskou nemá žiadne miesto.

 

Predtým ako som ťa spoznala (Me before you, 2016)

Adaptácia svetového bestselleru Jojo Moyes je hodnotená divákmi aj kritikou veľmi pozitívne.  Herecké obsadenie a vydarený soundtrack len podčiarkujú kvalitu filmu.

Hodnotenie CSFD: 80%
Réžia:  Thea Sharrock (Henri V)
Na koho sa môžete tešiť: Emilia Clarke, Sam Claflin

O čo ide? „Žite naplno!“, toto motto sa nesie celým filmom. Love story Louise a Willa je viac ako len romantický príbeh – je pretkaný množstvom emócií, nechýba smútok, no núdza nie je ani o vtipné dialógy. Lou pracuje v bistre, je celkom spokojná so svojim životom, zatiaľ čo Will po dopravnej nehode stratil zmysel života a chuť žiť. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá nepodstatné a presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou vtrhne do jeho života ako náhla búrka. A ani jeden z nich nevie, že tomu druhému navždy zmenia život.


Použitá fotografia: Me Before You

1 Response

  1. 01.02.2017

    […] Romantické filmy vás počas studeného zimného večera vtiahnu do sveta fantázie a rozprávok pre dospelých. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.