Mám sa radšej odmilovať?

Nedávno som spoznala chalana, do ktorého som sa strašne zamilovala a pritom pomaly ani neviem, do čoho som tak silno zaľúbená. Poznáme sa dlhšie, no písali sme si len chvíľu. Obaja sme dosť hanbliví a tak bolo naše jediné spojenie Facebook. Horšie je, že on na internet vraj čas nemá a tak už dlho nie sme v spojení. V škole po sebe zakukujeme, no príležitosť na nejaký rozhovor nie je. Mne sa páčil od samého začiatku a stále ma trápilo, že ho nepoznám viac. No keď sme si začali zrazu písať a zrazu sme prestali, kvôli tomu, že nemá čas, som zničená. Mám pocit, že sa trápim ešte viac než predtým, čo sme si ani len nepísali a ja neviem, či mám čakať, alebo sa rýchlo „odmilovať“. Neviem, kde mám hľadať odpovede, no nechcem stráviť ďalšie dni v depresiách a nespavosti, ako sa tak deje už druhý týždeň. Chýba mi, pretože som po spoznaní túžila dlho a podľa jeho písania mu tiež nie som ľahostajná, aj keď sa veľmi nepoznáme. Nedokážem myslieť na nič iné len naň ho a som v koncoch. Aký na to máte názor? Oplatí sa čakať? (Tara)


Nechcem ťa sklamať, ale povedzme si otvorene ako sa veci majú. Každý má v živote (aj v láske) čas na to, na čo si ho nájde. Ak si s tebou chalan prestane písať, pretože „nemá čas“, neveští to nič dobré. V preklade to znamená len to, že o teba jednoducho nemá záujem. Pretože ak je chalan do baby zaláskovaný až po uši, čas aj spôsob ako s ňou komunikovať si vždy nájde.

Vo vašom prípade si myslím, že jednoducho nepreskočila iskra. Vysnívala si si princa na bielom koni, no on ťa berie iba ako kamošku. Alebo jednoducho nemá (ešte) o dievčatá záujem. Zdá sa ti, že podľa jeho písania mu nie si ľahostajná, no jeho činy hovoria o opaku. Aj keď ste obaja hanbliví, už ste spolu komunikovali minimálne cez FB, takže prvotná bariéra ako ťa osloviť nemôže byť ani pre neho prekážkou…

A či sa oplatí čakať? Nie! Na čo chceš čakať? Jednoducho ho oslov ty sama a zisti ako sa veci majú! Samozrejme nemôžeš na ho vybafnúť: „Som do teba zamilovaná až po korienky vlasov, miluješ ma aj ty?“ To by sa mohol načisto vyľakať. 🙂

Teda ako na to? Buď ty tá aktívna. Nečakaj na to či a kedy sa ozve – príď jednoducho k nemu a povedz mu: „Ahoj, vieš ako sme si minule písali… Páčilo sa mi, že ma niekto konečne chápal. Chcel by si ísť po škole so mnou na zmrzlinu / kofolu / futbal / kŕmiť kačky na jazero / na bicykel / …? Mohli by sme opäť pokecať. Čo takto dnes večer?“

Je to jednoduché a nič na tom nie je. Naznačíš mu, že sa v jeho prítomnosti cítiš dobre. A navrhneš nejakú „neškodnú“ aktivitu, ktorá ho predsa k ničomu nezaväzuje. Zmrzlina? Kofola? Bicykel? Ok, veď o nič nejde…

Možno sa bude hanbiť, tak na neho netlač. Ak sa nevyjadrí hneď, popros ho, nech sa ti ozve keď príde zo školy domov alebo neskôr večer.

Pozri sa na to takto. Aj negatívna odpoveď je lepšia ako život v neistote. Aj zlé rozhodnutie je lepšie ako postávanie na mieste a prešľapovanie z nohy na nohu. Buď sa ti podarí posunúť váš „vzťah“ do ďalšieho levelu, alebo aspoň zistíš na čom si. A ak to nevyjde, nebuď smutná. Čím skôr sa dozvieš pravdu, aj keď môže byť pre teba zraňujúca, tým skôr to môžeš prekonať a posunúť sa vpred. A hlavne sa nestrachuj – určite skôr alebo neskôr stretneš niekoho, kto „bude mať na teba čas“.


Máte starosti s láskou? Vy sa (anonymne) pýtate a my sa v našej Zaľúbenej poradni pokúsime odpovedať ako najlepšie vieme: formulár na zadanie otázky.

Použitá fotografia: girl-model-portrait / Autor: jurajko / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.