Vráti sa ku mne?

Mal som frajerku 2 roky, ona má 19 a rozišli sme sa kvôli tomu, že sa zaľúbila do chlapca, ktorého pozná asi tak 5 dní. Ten chalan má 16 rokov… Chcem sa opýtať, či je šanca, aby sa ku mne vrátila? Je to z jej strany len tzv. „rýchlo zaľúbenie“? (Tomáš, 20)

Ak miluješ dvoch ľudí naraz, vyber si toho, do ktorého si sa zamiloval neskôr. Lebo ak by si naozaj miloval toho prvého, nezamiloval by si sa do druhého. (Johnny Depp)

Ak sa tvoja priateľka zaľúbila do iného chalana, je na to niekoľko vysvetlení:

  1. Mala pocit, že vám to spolu neklape.
  2. Sama nevie, čo chce a tak chce vyskúšať „niečo iné“.
  3. Nie je pripravená na dlhodobý vzťah, chce si užívať voľnosť.
  4. ???

Ak vám to spolu neklapalo – mal by si o tom vedieť. Alebo aj nie. Niekedy sa človek dostane do rutiny a nevie rozlíšiť, čo sú len bežné škriepky a drobné nezhody a čo už vážne problémy. Rozprávali ste sa spolu o vás?

Ak sama nevie, čo chce a rozhodla sa skúšať niečo iné – nemaj jej to za zlé. Ste ešte obaja mladí, máte na to právo. Poznám síce páry, ktorí sú spolu od svojich 15, zobrali sa a majú šťastné manželstvo, ale opak býva skôr pravdou. Ako sa hovorí „The grass is always greener on the other side of the fence“ – u suseda je tráva zelenšia. A či naozaj, to nezistíš, kým sa nevyberieš k susedovi bývať. Možno jej s tebou nebolo zle, ale či jej s iným nebude náhodou lepšie, zistí až keď s ním bude chodiť.

Ak si chce ešte užívať voľnosť – s tým asi nič nespravíš. Doba sa zmenila a dnes mladí pred tridsiatkou o svadbe (vážnych vzťahoch) väčšinou ani neuvažujú. Chcú žiť bez záväzkov – cestovať, spoznávať svet, nových ľudí (a to aj v intímnej rovine). Tak ako im k životu stačí podnájom, nepotrebujú ani partnerské vzťahy – vystačia si s Tinderom, alebo FWB (friends with benefits).

Je šanca, aby sa k tebe vrátila? Ťažko povedať, kým (obaja) nepoznám(e) dôvody toho, prečo ťa nechala. Ale ako sa hovorí, nádej zomiera posledná – šanca je teda vždy.

  1. Nerob scény, nebuď naštvaný, netlač na ňu a určite sa jej nevyhrážaj. Avšak ani sa pred ňou neponižuj tým, že sa jej budeš prosíkať a plaziť pri nohách. Správaj sa ako dospelý chlap, nie ako handra.
  2. Zisti, prečo ťa nechala. V kľude sa porozprávajte o tom, čo jej na vašom vzťahu prekážalo, čo ste mali obaja spraviť lepšie. Opýtaj sa, či máš šancu na nápravu.
  3. Poskytni jej pomocnú ruku, aby sa mohla k tebe vrátiť. Povedz jej, že ju stále miluješ a chceš aby bola v živote šťastná, nech už bude s kýmkoľvek. No ak sa k tebe vráti, odpustíš jej a budete spoločne pracovať na zlepšení vášho vzťahu.
  4. Nechaj jej čas na rozmyslenie (1-2 týždne), nerob zbytočný nátlak typu: „Ak sa ku mne okamžite nevrátiš, už ťa nikdy nechcem vidieť.“ Niektoré veci je potrebné nechať si prejsť hlavou.
  5. Občas sa jej ale pripomínaj, minimálne napíš. Nemusí to byť nič o vašom vzťahu, skôr nejaký nezáväzný „small talk“, ktorým jej dáš najavo, že ti stále nie je ľahostajná a že sa ku nej napriek jej podrazu budeš správať slušne a priateľsky.
  6. Žiaľ, ak sa dostaneš až k tomuto bodu a stále sa nič neudeje, tvoje šance na jej návrat klesajú exponenciálne s každým dňom. Spravil si maximum, ale na lásku musia byť dvaja. Iné ti neostane, len to nechať na osud. Ži svoj vlastný život – možno sa po čase zoznámiš s nejakou inou a pochopíš, že až táto je „tá pravá“. A možno sa naopak tvoja priateľka popáli a vráti sa k tebe aj po dlhšom čase. Život je ako bonboniéra…

Máte starosti s láskou? Vy sa (anonymne) pýtate a my sa v našej Zaľúbenej poradni pokúsime odpovedať ako najlepšie vieme: formulár na zadanie otázky.

Použitá fotografia: hands-couple-red-x-x-marked / Autor: Free-Photos / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.