Hladkaná masáž

Aký je rozdiel medzi normálnou a hladkanou masážou? Pri hladkanej masáži sa nesnažíš rozmixovať partnerove svaly silou :-), ale ho budeš iba jemne hladkať, dotýkať sa a objímať.

Hladkanie a dotýkanie má pozitívne účinky: znižuje stres a posilňuje partnerskú náklonnosť. Počas hladenia a maznania sa totiž vylučuje hormón oxitocín, ktorý sa nazýva aj hormónom lásky. Takže teraz už vieš, prečo sú osamelí ľudia častejšie depresívni? Majú málo fyzických dotykov a objatí!

  1. Pošli svojho miláčika do sprchy a za ten čas priprav všetko ako na klasickú masáž: zhasni svetlá, zapáľ sviečky, pusti relaxačnú hudbu, zohrej masážny olej alebo telové mlieko…
  2. Začni s krátkou ale intenzívnou klasickou masážou. 15 minút postačí na celkové uvoľnenie a zrelaxovanie.
  3. Postupne prejdi k hladkaniu a maznaniu. Prechádzaj dlaňou po celom tele od vrchu až dole, nezastavuj sa, hladkaj jemne končekmi prstov, neprestávaj. Snaž sa robiť dlhé, pokojné a na seba nadväzujúce pohyby.
  4. Povedz mu/jej, že pri tejto časti masáži už nemusí ležať iba na chrbte alebo na brucho – môže sa uložiť ako sám/sama chce. Napríklad do klbka. A ak zadrieme, čo sa bežne stáva, nezabudni ho/ju potom prikryť :-).

Použitá fotografia: spa / Autor: gabriel bulla / Licencia: FreeImages.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.