Pobozkaj ma, ide bicykel!

Každý piaty manželský pár sa bozkáva menej ako 1 krát do týždňa! Dokonca aj mladé páry (18-24 rokov) sa spolu bozkávajú do týždňa iba 11 krát, čo je v prepočte menej ako dva poriadne bozky denne. Aspoň tak hovorí istý výskum z Veľkej Británie. Predpokladám, že u nás by nedopadol o nič lepšie…

Bozk je pritom základom intimity v každom normálne fungujúcom vzťahu. Okrem zdravotných benefitov, ktorým síce nemusíte veriť – ako napríklad že bozkávanie posilňuje imunitu, je preukázané, že bozkávanie uvoľňuje do tela hormóny šťastia. Po dobrom bozku tak budete mať určite lepšiu náladu.

Bozkávate sa dosť často? Ale pozor: krátky bozk na dobrú noc či na rozlúčku ale nie je to o čom tu píšeme! 🙂

V tomto zaľúbenom tipe vám poradíme, ako sa bozkávať viac. A samozrejme, tento tip neplatí len cez víkend – môžete ho praktizovať v podstate stále:

Dohodnite si znamenie

(alebo aj viac rôznych znamení), ktoré keď sa stanú, navzájom sa pobozkáte. A nie len tak krátko, dáte si poriadnu jazýčkovú :-). Tým znamením môže byť v podstate hocičo – vymyslite si niečo, o čom budete vedieť len vy dvaja. Napríklad ak uvidíte niekoho na bicykli, ak niekomu v okolí zazvoní mobil, ak stretnete na ulici psa… Vždy, keď zbadáte takéto znamenie, či už vonku, doma, v telke, jednoducho si ho všimnete, pobozkajte sa.

To by bol v tom čert, aby sme tú štatistiku nezlepšili!


Použitá fotografia: love-kiss-boy-girl / Autor: Matlachu / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.