Témy na rozhovor vo dvojici – január/2017

Každá dvojica sa časom dostane do stavu, kedy si už nemá čo povedať. A nemyslím tým, že sú tí dvaja rozhádaní a preto sa nerozprávajú. Jednoducho im len došli témy na rozhovor. Komunikácia je však pre každý vzťah dôležitá a ak sa prestanete spolu rozprávať, skôr či neskôr skončíte – v lepšom prípade v manželskej poradni, v tom horšom na rozvodovom súde. No keďže Zaľúbené stránky si dávajú za cieľ predchádzať partnerským / manželským problémom, každý mesiac v roku budeme pre vás uverejňovať zoznam 10 tém, ktoré môžete použiť na „nakopnutie“ spoločného rozhovoru.

Aspoň raz do mesiaca preto strávte spoločný večer pri úprimnom rozhovore: zapáľte sviečku, uvarte čaj, alebo si otvorte fľašu vína a pustite sa do pripravených otázok. Uvidíte, že aj po mnohých spoločných rokoch sa ešte dozviete veci, ktoré ste o sebe doteraz ani len netušili!

Návod: Odpovede si premysli (prípadne aj napíš) vopred a potom ich porozprávaj svojmu partnerovi(-ke). Snaž sa vždy odpovedať celými rozvitými vetami (nie iba áno/nie) a svoje odpovede aj zdôvodni.

 1. Povedz niečo pozitívne, čím ťa tvoj partner(-ka) v posledných dňoch prekvapil(-a).
 2. Spomeň si na jednu dobrú vlastnosť, ktorú si na svojom partnerovi(-ke) ceníš.
 3. Vymenuj tri neverbálne prejavy, ktorými ti tvoj partner(-ka) môže prejaviť lásku. Ku každej vymysli aj situáciu, kedy by si takýto prejav lásky ocenil(-a).
 4. Čo by si chcel(-a) v živote zažiť, ale zatiaľ si tak neurobil(-a). Prečo?
 5. Ktorá filmová alebo knižná postava je tvojím životným vzorom? Vysvetli prečo.
 6. Keby si vyhral(-a) veľa peňazí, čo by si kúpil(-a) svojej polovičke ako prvé?
 7. Spomeň si na jeden konkrétny kus oblečenia, ktorý sa ti na tvojom partnerovi(-ke) páči. Pri akej príležitosti ho mal(-a) naposledy? Ako si sa vtedy cítil(-a)?
 8. Ako si predstavuješ romantické rande? Čo môžeš spraviť pre jeho uskutočnenie?
 9. Vymysli sexuálnu fantáziu (príbeh, situáciu), ktorá ťa vzrušuje a porozprávaj o nej. Chcel(-a) by si ju zažiť na vlastnej koži? Opýtaj sa partnera(-ky), či ti ju pomôže zrealizovať.
 10. Navrhni niečo (nové) na spestrenie posteľných radovánok, čo ste doteraz neskúšali alebo nerobíte často.

PDF
Tip:
 Stiahni si zoznam otázok ako PDF dokument (klik na ikonku vľavo). Otázky môžeš poslať partnerovi(-ke) e-mailom, aby si aj on/ona mohol(-a) pripraviť svoje odpovede.


Použitá fotografia: couple-sitting-people-young / Autor: Unsplash / Licencia: CC0

1 Reakcia

 1. 05.01.2017

  […] Aspoň raz do mesiaca strávte spoločný večer pri úprimnom rozhovore: zapáľte sviečku, uvarte čaj a pustite sa do pripravených otázok. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.