Uľahčíme vám nákup darčekov!

Určite to poznáte. Rozhodli ste sa svoju nežnejšiu polovičku prekvapiť a obdarovať darčekom, ktorý vyčarí úsmev na jej tvári a v konečnom dôsledku poteší i vás. Vianoce, narodeniny, výročie, príležitostí je viac ako dosť. Ako však tento nápad zrealizovať a dotiahnuť do zdarného konca?

Kúpa toho správneho darčeka je niekedy poriadna drina a dokonca sa nájdu i takí, ktorí sa o to pokúšajú opätovne, no vždy bez úspechu. Dôvod je prostý: ženy sú od prírody (po)tvory náročné a väčšinou za darčekom hľadajú aj hlbší zmysel:

Čo tým chcel povedať? Ľúbi ma ešte?

Výber darčeka preto nemožno podceňovať a bohužiaľ, vo väčšine prípadov s praktickým darčekom u nich príliš nepochodíte.

Trafiť sa do vkusu

Základom je poznať partnerku a jej vkus, aspoň približne. Ak máte vycibrený pozorovací talent, máte spolovice vyhraté. Stačí si pri najbližšej návšteve nákupného centra všímať, pri ktorých obchodoch sa vaša polovička (náhodne) pristaví, alebo ktoré reklamy ju zaujmú. Alebo o radu požiadajte jej sestru či kamarátky, ak nejaké poznáte. Ony najlepšie vedia, po čom jej srdce piští.

Stávka na istotu

Pokiaľ nemáte čas a chuť lustrovať obchody, stavte na istotu. Dobrá kniha, kvalitný parfum, či pekný šperk potešia každú ženu. Zahrajte sa na detektíva a nazrite do jej knižnice, šperkovnice, či skrine. Nájdete tam viac ako len inšpiráciu. Vyvarujete sa tiež tomu, že kúpite to, čo už vaša partnerka vlastní.

TIP: Zapamätajte si, aké značky parfumu používa vaša partnerka. V predajni vám potom ľahko ochotne poradia, čo by mohlo ulahodiť jej vkusu.

Ach tie veľkosti…

Práve výber správnej veľkosti býva neraz kameňom úrazu a prvotný nápad, nech je akokoľvek skvelý, definitívne pochová. Napríklad spodná bielizeň je darčekom, ktorý poteší nielen obdarovanú, ale i samotného darcu. Pri jej kúpe preto vyberte to, čo sa páči aj vám. Avšak ako vysvetliť, čo vlastne potrebujete?

Rada: Na názorné ukážky na dotyčnej slečne v predajni z hľadiska bezpečnosti radšej zabudnite! 🙂

Pritom zistiť veľkosť bielizne partnerky nie je nič zložité. Skrátka jej preskúmajte šatník a vyčítajte správnu veľkosť z bielizne, ktorú nosí. Pri podprsenke sú dôležité dva parametre: jeden je označený písmenom a vyjadruje obvod pod prsiami; písmeno zase prezrádza veľkosť košíčka podprsenky (napr. 75B). Pri výbere nohavičiek opäť siahnite do šuplíka (napr. S, L); košieľky sa zväčša zhodujú s veľkosťou trička.

TIP: Stavte na kúpu setu, poteší viac ako samotná podprsenka či nohavičky. Nebojte sa bielizeň ohmatať, prádielko by malo byť nielen sexi, ale aj príjemné na dotyk.

Hlavne z lásky

Na kúpu či výber darčeka myslite s predstihom. Podľa štatistík nemalé percento z nás nakupuje darčeky na poslednú chvíľu, čo vedie k tomu, že nakoniec pod časovým stresom kúpime niečo, čo sme ani v pláne nemali. Zabudnite na premrštené ceny a komplikované dary, stavte skôr na moment prekvapenia a hlavne, vyberajte s citom.

TIP: Vyrobte darček vlastnými rukami. Darujte predmet, ktorý vám bude pripomínať spoločné chvíle, napr. darčeky s motívom fotografie.

Rada na záver

V prípade, že sa predsa len netrafíte do vkusu, existuje možnosť výmeny. Odložte si preto doklad o kúpe. A pamätajte, vaša snaha určite nevyjde nazmar!


Použitá fotografia: loop-gift-packaging-decoration-red / Autor: PIX1861 / Licencia: CC0

1 Response

  1. 03.01.2017

    […] … cheš poradiť s darčekmi? […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.