Zaľúbená dáma

Pravidlá Zaľúbenej dámy sú rovnaké ako pri klasickej hre Dáma. Pre naše zaľúbené účely si ju len trošku vylepšíme :-).

Budete potrebovať:

 1. Šachovnicu a figúrky pešiakov (2 x 8 kusov).
 2. Malé papierové samolepky, pero, 2 x formulár na otázky / úlohy (klikni a vytlač).
 3. Dobrú náladu a chuť zabaviť sa :-).

Príprava:

 1. Malé papierové samolepky vystrihnite tak, aby sa dali nalepiť na spodnú stranu figúrok. Figúrky potom perom očíslujte od 1 po 8 (biele a čierne zvlášť).
 2. Každý hráč si na svoj pomocný papier napíše 12 otázok alebo úloh, ktoré bude jeho protihráč plniť. Neukazovať súperovi!
  Otázky môžu byť ľubovoľné, najlepšie však týkajúce sa tvojho partnera /ky – niečo, čo si sa chcel/a už dávnejšie opýtať. Ak ti už žiadna otázka neprichádza na um, môžeš napísať aj požiadavky na drobné službičky, ktoré bude musieť tvoj partner vykonať. Napríklad 1 minúta bozkávania, krátka masáž a pod.
  Záleží na vašej dohode aké odvážne otázky / úlohy zvolíte. Ak máte chuť, môžete pridať aj niečo erotické, alebo dávať otázky na telo ako pri hre „Vadí nevadí“.
 3. Figúrky pešiakov zamiešajte a rozložte na šachovnici tak, aby ani jeden z vás nevidel, ktorá figúrka má aké číslo.

Pravidlá hry Zaľúbená dáma:

 1. Hráči hrajú klasickú Dámu – kuk na pravidlá.
 2. Zábava prichádza, ak chce niektorý z hráčov vyhodiť súperovi figúrku. Vtedy si pozrie na spodku figúrky jej číslo a majiteľ figúrky mu prečíta zo svojho zoznamu otázku alebo úlohu, ktorú musí zodpovedať / splniť.
 3. Ak hráč, ktorý chcel vyhodiť súperovi figúrku, odmietne odpovedať na otázku alebo splniť zadanú úlohu, jeho ťah je neplatný, nič sa nevyhadzuje a obe figúrky ostávajú na svojich pôvodných miestach. Hráč vtedy svoj ťah stráca a v hre následne pokračuje jeho súper. Podľa dohody môže ešte za takýto čin zaplatiť vopred dohodnutú pokutu, napríklad si vyzlečie jeden kus oblečenia, alebo bude večer umývať riad :-).
  V prípade, ak sa hráč chystá vyhodiť jedným ťahom dve a viac súperových figúrok, platí nasledovný postup: Zistia sa čísla dotknutých figúrok a ich majiteľ najprv prečíta všetky otázky / úlohy. Ak hráč, ktorý je na ťahu prehlási, že nechce odpovedať / splniť čo i len jednu z nich, neodpovedá / neplní žiadnu, a celý jeho ťah je neplatný.
 4. Ak hráč otázku zodpovie / úlohu splní, súperova figúrka vypadáva zo šachovnice a hra pokračuje ďalej.
 5. V prípade, ak sa hráč opakovane pokúsi vyhodiť rovnakú figúrku s číslom, na ktorú už raz odmietol odpovedať, pri ďalšom pokuse dostáva novú – „rezervnú“ otázku / úlohu.
 6. Ak si hráč postaví dámu, figúrka dámy preberá na seba číslo pôvodnej figúrky pešiaka. (Stačí prelepiť spodnú samolepku.)
 7. Pekný večer vyhrávajú obaja hráči, no hru vyhrá ten, kto zoberie súperovi všetky figúrky (ako pri klasickej dáme).

Prajem veľa zábavy!

Formulár na otázky a úlohy:

Zaľúbená dáma - formulár

Formulár na otázky – klikni a vytlač, alebo načmáraj rovnaký na vlastný papier.


Použitá fotografia: chess-wood-old-chess-board / Autor: rschaller98 / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.