13 tipov na darček pre oboch

Niet pochýb o tom, že najkrajší darček, ktorý si môžete navzájom dať, je úprimná láska, pochopenie jeden pre druhého a spoločne strávený čas. Ak si však chcete darovať aj niečo materiálne, máme pre vás 13 tipov na zaľúbené darčeky pre páry.

Fotka, obraz či kalendár

Spoločná fotka v rámiku je klasika, ktorú má doma asi väčšina párov. Dnes však už nie je problém nechať sa zvečniť aj na rozmer veľkého fotoobrazu a zavesiť váš portrét do obývačky na stenu, či do spálne nad posteľ. Alebo uprednostníte fotokalendár, každý mesiac s inou spoločnou fotkou? Tak či tak, fotodarčeky vám budú pripomínať vašu lásku po celý rok – vždy, keď sa na nich zazriete.

Čajová súprava

Pre spoločné večery bez TV a internetu sa hodí čajová súprava. Zväčša obsahuje dve šálky, čajník a prípadne aj malú piecku na čajovú sviečku, aby vám čaj tak skoro nevychladol. Ideálne na rozhovory o láske počas dlhých zimných večerov.

Romantika vo vani

Vyrobte si domácu sadu pre intímne chvíle v spoločnom kúpeli. Potrebujete:

 • kozmetiku, penu a soľ do kúpeľa, olej na masírovanie;
 • masážnu hubku, alebo žltú vibračnú kačička na hranie (žmurk);
 • nezabudnite na poháre na sekt a misky na ovocie a čokoládu;
 • zíde sa aj bezdrôtový reproduktor pripojiteľný k mobilu;
 • a samozrejme sviečky pre dotvorenie romantiky.

Masážne sviečky

A pre romantiku v spálni vyskúšajte masážne sviečky. Sú na to ako stvorené. Masážna sviečka sa zapáli ako klasická sviečka a jej vôňa najprv spríjemní atmosféru v spálni. No a keď sa vosk roztopí, môžete ho použiť na vzájomnú masáž! Sviečku zhasnite, nalejte si vosk na ruky a použite na telo. Vosk z masážnej sviečky sa topí pri nízkej teplote, preto je príjemne teplý, ale nepáli.

Niečo rovnaké

Kúpte si dve rovnaké veci. Stačí aj nejaká drobnosť, ktorá vám bude stále pripomínať, že ste na tomto svete dvaja, ktorí k sebe patríte: rovnaké hrnčeky, prívesok na kľúče, alebo rovnaké tričká… Šikovné žienky môžu rovnaké oblečenie aj ušiť. Napríklad také rovnaké pyžamá môže byť skvelá recesia (ak vás v nich uvidí niekto cudzí). A pre odvážnejších máme aj bonusový tip – čo takto rovnaké tetovanie?

Selfie tyč

Selfie tyčka je vcelku praktická vec. Napríklad pôjdete spolu niekam na výlet a budete chcieť spoločnú fotku na Facebook. Niekedy však ani jeho ruky nestačia, aby ste sa obaja zmestili do záberu. Selfie tyč môže mať v sebe aj power banku, ktorá sa zíde na dobíjanie baterky v prírode.

Kniha

Tipmi na knižky by sme mohli zaplniť celý tento článok, ale budeme sa držať na uzde, takže len dva:

 • Prvý tipom je bestseller 5 jazykov lásky. Gary Chapman v nej múdro píše, že jednou z najčastejších príčin neporozumenia v manželstve je to, že každý z nás hovorí iným jazykom lásky. V knihe sa dozviete aké druhy jazykov poznáme, a ktorý z nich je práve ten váš.
 • Ak hľadáte niečo ľahšie a obrázkové, vyberte niektorú knihu Kámasútry. Tento rok vyšlo minimálne jedno nové vydanie, takže čeknite, či sa vám nebude páčiť práve táto verzia.

Spoločenská hra

Akákoľvek spoločenská hra je super, pretože vás núti sa spolu rozprávať a vzájomne interagovať. Či už siahnete po vedomostnej hre ako je Slovensko – otázky a odpovede, klasike ako je Súbor 300 hier, alebo po nejakej erotickej hre – napríklad Nevinné hrátky pro dva, Postelové hrátky, alebo Koupelové hrátky, cieľom je vždy dobre sa spolu zabaviť a prežiť spoločne príjemné chvíle.

Puzzle

Puzzle je rovnako skvelé a má rovnako pozitívny vplyv na váš vzťah ako spoločenská hra. Namiesto čumenia do telky si otvorte fľašu vína alebo uvarte čaj a začnite spolu skladať poriadne veľké puzzle, aspoň 4000 dielikov. Na niekoľko večerov máte o zábavu postarané.

Bedmintonové rakety

Keď som rozmýšľal nad tipmi na spoločné darčeky, chcel som dať aj jeden na spoločnú športovú aktivitu. A objavil som bedminton! Bedminton je super hra pre páry, pretože: 1. ju musíte hrať naozaj dvaja; 2. nie je náročná; 3. dá sa hrať na záhrade za domom, v parku, či pri vode; 4. a potrebujete k nej iba dve rakety a košíky. Bedmintonová súprava by mala byť preto súčasťou vašej povinnej výbavy na každú (letnú) dovolenku.

Wellness pobyt

Wellness pobyt ako spoločný darček pre zamilovaný pár nie je asi nič prekvapujúce – veď všetky zľavové portály sa dnes živia najmä predajom víkendových pobytov. Kedy ste však VY dvaja boli cez víkend niekde mimo domu? (Sami a bez detí?) Ak tvrdíme, že pre každý zaľúbený pár je „povinné“ chodiť spolu na manželské rande, malo by byť tiež povinné aspoň raz do roka vypadnúť na víkend preč – či už na turistiku, wellness alebo len tak na výlet.

Spodné prádlo

Asi neexistuje pár, v ktorom by si milenci aspoň raz nekúpili jeden pre druhého spodné prádlo. Skúste to ale naopak! Dohodnite sa, že novú sexy bielizeň si tento rok kúpi každý sám pre seba a potom svojím outfitom prekvapí toho druhého. Môžete usporiadať i súkromnú módnu prehliadku, alebo striptíz. Darčekom si tak budete vlastne navzájom!

Pre spoločný sex

Výber tovaru pre intímne chvíľky je bohatý, my sa však zameriame na tipy, ktoré môžete využívať skutočne obaja (keďže hľadáme spoločný darček). Prvý z nich je lubrikačný gél. Či ho už bežne používate alebo nie, vyskúšajte nejaký špeciálny! Vyrábajú sa rôzne druhy – hrejivé, so stimulačným účinkom a pod., vďaka ktorým zažijete pri sexe nové pocity. Druhým tipom na spoločný sexy darček je vibračný krúžok na penis, ktorý dostať bežne aj v drogérii. Jeho výhodou je, že v okamihu spojenia stimuluje oboch partnerov zároveň. Najmä ženy si pochvaľujú, že vibračný krúžok je skoro neviditeľný a neruší vzájomnú intimitu ako povedzme klasický vibrátor. No a pre skutočne nezvyčajný zážitok tu máme posledný tip – partnerský vibrátor We-Vibe. Nepoužíva sa namiesto sexu, ale práve naopak – pri spoločnom sexe. Teóriu naštudujte na webe, my len dodáme, že posledná verzia prináša vychytávky ako ovládanie cez mobil, či možnosť vytvárať vlastné „playlisty“ vibrácií.


Použitá fotografia: Kiss / Autor: Georgie Pauwels / Licencia: CC BY

2 komentáre

 1. lia píše:

  darčeky pre krajší sex sú top darčekom každý rok pre nás oboch 🙂 tento rok sa tešíme na extra jemný vibračný krúžok zo superlove a nádhernú spodnú kombináciu

 1. 05.01.2017

  […] Najkrajší darček, ktorý si môžete navzájom dať, je úprimná láska. Ak si však chcete darovať aj niečo materiálne, máme pre vás 13 tipov na zaľúbené darčeky pre páry. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.