Filmový Valentín

Na svätého Valentína (Valentine’s Day, 2010)

Milá komédia doslova „nabitá“ hviezdami. K februáru sviatok zamilovaných jednoducho patrí, s tým nič nenarobíme…

Hodnotenie CSFD: 59%
Réžia: Garry Marshall (Pretty Woman, Nevesta na úteku, Denník princeznej, Život s Helen)
Na koho sa môžete tešiť: Jessica Alba, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Patrick Dempsey, Ashton Kutcher, Anne Hathaway, Julia Roberts, Emma Roberts, Jamie Foxx, Jennifer Garner, Queen Latifah, Taylor Lautner, Taylor Swift

O čo ide? Príbehy a osudy postáv sa prelínajú a míňajú. Niektoré sú úsmevné, iné milé, no nájdu sa aj menej príjemné a trpké témy. Láska je raz taká… Film v mnohom pripomína Lásku nebeskú, ako však vyplýva zo samotného názvu, dej je zasadený na sviatok lásky. Nechýbajú valentínske vyznania, obrovské kytice a sladké prekvapenia.

 

500 dní so Summer ((500) Days of Summer, 2009)

Romantická komédia, ktorá je „iná“. Originálnu atmosféru filmu umocňujú skvelé dialógy a vtipné scény – jednoducho netradičná love story, ktorú musíte vidieť.

Hodnotenie CSFD: 79%
Réžia:  Marc Webb (Amazing Spiderman, seriály Limitless, The Office)
Na koho sa môžete tešiť: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Chloë Grace Moretz,

O čo ide? Ona neverí v pravú, skutočnú lásku a on je snílek až „to bolí“, ktorý sa do nej zamiluje. Bezhlavo, bez záhran. Netradičný vzťah Toma a Summer, v ktorom sa nájde azda každý. Film je akousi sondou, formou rozprávania hlavného hrdinu sa pozerá na 500 dní nekonvenčného, dynamického milostného príbehu dvoch mladých ľudí. Vášeň, leto, extáza, rozchod a city, ktoré vás pohltia, takých je 500 dní so Summer.

 

Pokánie (Atonement, 2007)

Osudová romanca pre novodobé publikum inšpirovaná novelou Iana McEwana prinesie divákovi famózny filmový zážitok. Pohľad na to, ako zvláštna zhoda okolností nenapraviteľne ovplyvní životy hlavných hrdinov. 

Hodnotenie CSFD: 83%
Réžia:  Joe Wright (Pýcha a predsudok, Anna Karenina, Hanna)
Na koho sa môžete tešiť: Keira Knightley, James McAvoy, Romola Garai

O čo ide? Anglicko na prahu a uprostred 2.svetovej vojny. Milostný príbeh mladého záhradníka a krásnej Cecilie vo chvíli zhatí bujná fantázia jej sestry, iba dvanásťročnej Briony, ktorej nezrelosť (a séria nedorozumení) uvrhne nevinného mladíka do väzenia a vznikajúci vzťah medzi dvomi mladými ľuďmi do zatratenia. Keď si Briony neskôr uvedomí dôsledky svojho činu, je neskoro… Záverečná pointa nenechá chladným ani najväčšieho kritika. Nádherná hudba len umocní silu a tragickosť príbehu a bola tiež ocenená Oscarom.

 

PS: Celá scéna, ako Keira Knightley lezie do fontány (ak by vás zaujímalo) 😉


Použitá fotografia: Atonement (2007) - Official Trailer

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.