Rande pokladnička

Mladomanželia sa dohodli, že vždy keď budú mať sex, vhodia do pokladničky 1€. Po roku pokladničku otvorili a okrem mincí sa z nej vysypali aj 20, 50 i 100€ bankovky. „Ako je to možné, veď som tam hádzal iba eurové mince?“ čuduje sa manžel. „No nie každý je taký škrob ako ty!“ odvetí mu manželka. 🙂

Toľko vtip na úvod a teraz už poďme k nášmu zaľúbenému tipu. Pokladnička je dlhodobá aktivita, ktorej výsledky určite oceníte pri randení. Že vy už nerandíte, lebo ste dlho spolu? Ale to robíte chybu! Randiť treba často a pravidelne, či ste spolu iba pár týždňov alebo veľa rokov. Aspoň raz za mesiac choďte spolu niekam von a užite si spoločný, nikým a ničím nerušený čas. [pozri Manželské rande]

A čo tá rande pokladnička? Pokladnička vám pomôže financovať vaše spoločné chvíľky a zároveň vám bude pripomínať, aby ste na rande nezabúdali. Či už pôjdete iba do kina, na večeru do drahej reštiky, alebo na víkendový wellness pobyt, nasporená suma bude skvelou investíciou do vášho vzťahu.

Ako na to? Tu je zopár tipov ako pravidelne sporiť (a mať z toho aj trochu radosť):

Sporenie platobnou kartou

Pri každej platbe kartou v obchode, sa malé percento zaplatenej sumy zároveň presunie z vášho účtu na špeciálny sporiaci „rande“ účet. (Informuj sa vo svojej banke.) Je to síce málo romantické, zato praktické a výsledok je zaručený, pretože peniaze na sporenie „naskakujú“ pravidelne.

Zbierajte mince

Keď vám príde pod ruku minca vopred dohodnutej hodnoty, napr. 50 cent alebo 1€, neplaťte ňou ďalej, ale si ju odložte do vašej rande pokladničky. Nevýhodou síce je, že potom na vašom rande vysypeš pri platení za vrecko mincí, ale čo ťa potom, ide predsa o lásku.

Bonus: Kto hodí do pokladničky mincu, spolu s ňou na malý papierik napíše aj tip na budúce rande. Keď sa potom rozhodnete nasporené peniaze použiť, nemusíte vymýšľať kde, čo a ako. Stačí vyžrebovať lístok.

Mimoriadne peniaze

Dobrý spôsobom sporenia môže byť aj odkladanie nečakaných peňazí. Napríklad darček k sviatku typu „kúp si niečo sám/sama“, alebo mimoriadna odmena v práci. Ak ich hneď miniete na bežné veci, vôbec si ich neužijete. Peniaze, ktoré vám teda prídu neplánovane, si radšej odložte do rande pokladničky. Určite vám spravia väčšiu radosť ako nákup v potravinách.

Sporenie za „odmenu“

Sex ako v úvodnom vtipe článku. Celkom fajn spôsob sporenia, čo poviete? A pritom zabijete dve muchy jednou ranou. Sex je fajn, tak prečo si ho nedopriať dostatok. A popritom si aj nasporíte na romantické chvíľky.

Na záver

Či už budete sporiť do vašej rande pokladničky pravidelne, alebo sporadicky, nezabúdajte na jedno. Dôležité je peniaze aj míňať – t.j. chodiť spolu na rande! Nie je cieľom nasporiť veľkú sumu, ale príjemne stráviť spoločný čas. Radšej rande úspory míňajte častejšie a v malom, ako čakať na nejakú veľkú akcošku až do rozchodu!


Použitá fotografia: piggy-bank-heart-funny-ceramic / Autor: Alexas_Fotos / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.