Rande (skoro) zadarmo

Nie každý si môže dovoliť obetovať na jedno rande kopec peňazí. Možno na to prvé, druhé, prípadne tretie áno; no dva lístky do kina + pukance a kola a potom nejaká tá večera, alebo aspoň zákusok v kaviarni, to už vyjde aj na pár desiatok euráčov. Ponúkam vám preto zopár tipov ako stráviť spoločné chvíle v štýle „za málo peňazí veľa muziky“. Veď ako sa hovorí, najlepšie veci na svete sú aj tak zadarmo!

Za dobrým rande nemusíte nikam chodiť. Ak máte nejaký ten bytík, do ktorého sa môžete uchýliť, perfektné rande zvládnete aj doma.

Spoločná večera

Uvarte si spolu niečo alebo nech jeden z vás pozve toho druhého na večeru k sebe domov. Samozrejme, dajte svojmu domácemu rande maximálnu vážnosť: slávnostné prestieranie stola, sviečky, servítky, kvety, pohár vína k tomu, žiadne tepláky a vyťahané tričká, ale slávnostné šaty.

Domáce kino

Film z internetu, pukance pripravíte v mikrovlnke, colu môžete piť cez slamky. A máte „kino rande“ v domácom prostredí za neporovnateľne menej peňazí.

Stanovanie v obývačke

Ak sa vám cnie za letnou stanovačkou v prírode, prečo si ju nespraviť aj teraz v zime – doma? Vyprášte mole zo spacákov, prípadne rozložte v obývačke aj celý stan. Oheň robiť nemusíte – klobásky a zemiaky upečiete aj v rúre. Zhasnite svetlá, zoberte baterky či sviečky. Zahrajte sa v stane karty, spievajte a hrajte na gitare, rozprávajte si strašidelné príbehy…

Presuňme sa však teraz z pohodlia domova niekam von. Veď priznajme si, nie všetci zaľúbenci majú k dispozícii voľný „bejvák“ a na druhej strane tých, čo ho majú, nebaví furt len doma sedieť.

Piknik v prírode

Zoberte deku, zabaľte nejaké pečivo, nátierku, zeleninu a ovocie, nezabudnite zobrať aj niečo na pitie a poďme von do prírody. Nemusíte chodiť strašne ďaleko, veď posedieť sa dá aj na tráve v parku, či na brehu rieky alebo jazera.

Svetlá noci

Vezmite do termosky čaj alebo kávu (v lete niečo studené) a vyštverajte sa na nejaký kopec v okolí vášho mesta. Pozorujte svetlá mesta alebo hviezdy, popíjajte čaj z termosky a rozprávajte sa o tom, kto asi za ktorým oknom býva…

Fotografovanie

Ak vás nebaví chodiť len tak po vonku, zoberte mobil a trochu sa s ním pozabávajte – foťte sa navzájom v rôznych situáciách a pózach. Nerobte strojené zábery, foťte veľa a tešte sa z toho. Doma si fotky vytrieďte a z najlepších spravte album.

Šport

Dobré rande sa dá stráviť aj aktívne, napríklad takým športom. Nie je potrebné sa hneď úplne zodrať, bežať maratón a vypľuť potom dušu. Stačí, ak si zoberiete von volejbalovú loptu, zahráte si bedminton alebo si budete hádzať frisbee (po slovensky lietajúci tanier).

Šarkan

Keď sme už pri tom športe, celkou dobrou zábavou na jeseň môže byť aj púšťanie šarkana. Vraj to robia iba deti? Ale kdeže, deti sa budú rady pozerať, keď im bude šarkana púšťať niekto, komu to aj dobre pôjde…

Vlaky či lietadlá

Vylezte niekam nad železničnú stanicu alebo sa odvezte ku letisku a pozorujte vlaky / lietadlá. Rozprávajte sa o tom kam asi idú, čo vezú, snívajte spolu o ďalekých krajinách, ktoré by ste sa chceli navštíviť.

Víkend v penzióne

Potrebujete štvorhviezdičkový hotel s tenisovými kurtmi, saunou, masérom a plnou penziou? Ak vás to už nebaví v meste, nájdite si na internete lacný penzión a choďte tam na víkend. Mimo hlavnej sezóny dostanete určite dobrú cenu, stravu si môžete zabezpečiť aj samy. Čakajú vás skvelé chvíle: turistika v prírode, opekačka, môžete fotiť prírodu alebo spoznávať okolie.

No a aby som úplne nezatratil kino, divadlo a inú kultúru, tu je aj pár tipov na dobré rande pre „inteligentov“.

Knižnica

Zapíšte sa do knižnice. Knižnice zvyknú obývať veľké priestory s množstvom políc a regálov s knihami, ktoré vám priam ponúkajú príjemné zákutia a skrýše. A priznajme si, zas tak veľa ľudí tam nechodí :-). Navyše množstvo knižníc má aj priestory, kde si môžete spolu posedieť a navzájom si niečo z požičaných knižiek prečítať.

Múzeum, galéria a výstava

Príjemne stráveným časom môže byť aj návšteva múzea, galérie alebo výstavy. Niektoré múzeá a galérie ponúkajú jeden deň v týždni zľavnené vstupné, prípadne dokonca vstup zdarma.

Zoo, botanická záhrada

Keď na jar rozkvitnú kvety, všetci sa hneď nahrnú do ZOO a botanických záhrad. No fajn rande tu môžete stráviť aj v inom ročnom období a dokonca i v zime. A bez húfov ľudí okolo – proste skvelá prechádzka.

Divadlo

Nemusíte ísť hneď do Slovenského národného, alebo iného veľkého divadla, kde treba kupovať lístky pol roka vopred. Stačí, ak sa trochu porozhliadnete po svojom okolí a možno zistíte, že sú aj menšie, malé a úplne maličké divadlá, v ktorých si môžete pozrieť divadelnú hru za pár drobných a väčšinou aj bez spomínanej rezervácie.

Čajovňa

Ak vás už núdza prikvačí a zima vystraší, veľmi príjemným miestom na rande je aj čajovňa. Príjemná atmosféra, pokojné prostredie na rozhovor, bez dymu z cigariet. A napokon aj veľmi dobrý pomer cena / strávený čas.


Použitá fotografia: man-woman-couple-piggyback-love / Autor: Unsplash / Licencia: CC0

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.