Viac času spolu? Skúste to v tomto roku

Štart do nového roka je často spájaný s novým začiatkom. Nechávame za sebou to zlé a veríme, že rok, ktorý nastáva bude lepší a úspešnejší ako ten predošlý. Tiež si dávame rôzne predsavzatia – chceme byť chudší, krajší, láskavejší, chceme eliminovať zo svojho života stres a naopak, priviesť doň viac harmónie. Čo tak zaradiť medzi tohtoročné ciele aj niečo, čo osvieži váš vzťah?

Hoci sme denne zahltení množstvom povinností, ktoré na nás číhajú nielen v práci, ale aj doma, únava jednoducho doľahne aj na toho najaktívnejšieho jedinca. A tak občas jediné, po čom túžime, je pokoj a oddych. To je v poriadku ak ste single a vašim spolubývajúcim je umelá kvetina alebo akváriové rybičky. Pokiaľ ste však zadaní, viete, že váš vzťah treba udržovať a občas doň vniesť nový vánok. Páry, ktoré to spolu ťahajú už nejaký ten rok, nedajú dopustiť na aktivity, ktoré robia partneri spolu.

Vzájomná masáž

Po dlhom a ťažkom dni nie je nič príjemnejšie ako upokojujúca masáž. Je zdarma a tiež nie je náročná na priestor, postačí gauč alebo posteľ. K tomu masážny olej, príjemná hudba… Partnerská masáž uvoľní napätie, odbúra stres a… možno navnadí na hriešne myšlienky. Nezabudnite sa prestriedať!

Varte spolu

Aj príprava obeda či večere môže byť poriadna zábava – pokiaľ sa do nej pustíte spolu s partnerom. Muži sú známi experimentovaním, nežnejšie pohlavie dodá jedlu ten správny šmrnc. Popustite uzdu svojej fantázii, oblečte si štýlové zástery (alebo čokoľvek pohodlné) a bavte sa! A ak to trošku prepísknete? Nevadí, donášková služba existuje.

Spoločné športovanie

V zdravom tele zdravý duch… Ak je navyše vašim cieľom (okrem iného) zhodiť nejaké to kilečko či dostať sa do lepšej formy, skúste to vo dvojici! Športy ako tenis, bedminton a squash sú ideálne na zlepšenie kondičky, večerné či ranné behanie zase prospeje telu aj duchu. A hlavne, ide o aktívne a efektívne strávený spoločný čas.

Návrat do detstva

Kto povedal, že dospelí sa nemôžu hrať? Vezmite si príklad od detí a požičajte si (od nich) spoločenskú hru. Na trhu je veľa produktov, stačí si vybrať. Prípadne si hru trošku prispôsobte na „dospeláckejší“ štýl.  Hlavne, aby vás to oboch bavilo… (Náš tip: Zaľúbené hry pre páry)

Pravidelné rande

Nájdite si čas aspoň raz za mesiac a vyjdite si spolu na rande! Navštívte obľúbenú reštauráciu, zájdite do kina, strávte tento čas prechádzkou po miestach, ktoré ste navštevovali na začiatku vášho vzťahu. Ak máte doma malé deti, vybavte si raz za čas varovku – prídete na iné myšlienky a vášmu vzťahu to len prospeje.

Plánujte spolu

Potrebuje váš byt či dom rekonštrukciu? Potrebujete vymaľovať? Ak si trúfate, skúste to spolu – spoločné aktivity tohto typu ešte viac zblížia partnerov a vás bude hriať dobrý pocit pri pohľade na výsledok vášho spoločného úsilia.


Použitá fotografia: t-for-two-together-partnership / Autor: congerdesign / Licencia: CC0

1 Response

  1. 05.01.2017

    […] Štart do nového roka je často spájaný s novým začiatkom. Čo tak zaradiť medzi tohtoročné ciele aj niečo, čo osvieži váš vzťah? […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.